JH-Motorsport

Horeliks sezonas ekvatorā

Legends cars Horeliks Pērnava

Jau otro gadu Jānis Horeliks autošosejas sacensībās startē ar Legends klases automašīnu un piedalās gan NEZ kausa izcīņā , gan atsevišķos Somijas čempionāta posmos, kā arī šogad plāno startēt grandiozākajās Legends  sacensībās – Legends pasaules čempionātā, kas šogad notiks Somijā. Kā atzīst pats Jānis startēt šajā klasē nav viegli, lai arī nobraukts jau ir krietni daudz, vēl joprojām līdz galam netiek izprastas automašīnas tehniskās īpatnības un iebraukt desmitniekā šobrīd vēl ir diezgan pagrūti.

Šogad Horeliks jau ir aizvadījis trīs sacensībās. Pirmais NEZ kausa posms notika Rīgā, Biķerniekos, kur kopā ar Latvijas NEZ braucējiem startēja liles skaits somu, kā arī Krievijas un Zviedrijas sportisti. Šajās sacensībās divu braucienu summā Jānim desmitā vieta. Sezonas turpinājumā daudzi Legends braucēji no Latvijas , tai skaitā Horeliks,  bija devušies uz Somijas čempionāta posmu Botnianringā, lai izlūkotu trasi, kurā notiks Legends pasaules čempionāts. Šajās sacensībās Horelikam divi labi braucieni un izcīnīta otrā vieta veterānu klasē, kā arī labs treniņš un viela pārdomām pirms Legends Pasaules čempionāta rudenī, jo pa trasi tagad ir braukts gan slapjā laikā, gan pa sausu asfaltu.

Jūlija sākumā Pērnavā. Auto 24ring trasē, ir aizvadīts otrais NEZ kausa posms, kur kā parasti bez latviešu sportistu dalības visplašāk tika pārstāvēti Somijas Legends braucēji. Kopā uz starta vairāk kā trīsdesmit dalībnieki, no kuriem astoņi Latvijas pārstāvji. Mazliet sīkāk par šim sacensībām. Pēc ceturtdienas nelielajiem testiem par sausu laiku, piektdiena bija apmākusies un pamatīgu lietu, kas ar nozīmē ka braukt Legends  mašīnu ir jo vēl krietni grūtāk. Jānis kvalifikācijas grupā braucot pa lietu ierindojās 13. vietā ar laiku 1.50.35. Treniņbraucienā savs uzstādītais laiks bija par sekundi ātrāks. Pirmais brauciens notika sestdien jau pa sauso trasi. Horeliks startēja  no trīspadsmitās rindas 26 vietas, lai arī kopējais kvalifikācijas laiks bija labāks kā lielai daļai braucēju no pirmās kvalifikācijas grupas. Pēc starta,  trešajā līkumā Horeliks nokļuva nelielā sadursmē un nācās atkrist atpakaļ uz savu starta pozīciju, lai arī startā bija izdevies pakāpties augstāk. Spraigā cīņā ar latviešu jaunajiem sportistiem Veismani un Zviedri pirmajā braucienā Horeliks ierindojās 14 vietā. Otrais brauciens Horelikam bija jāuzsāk no 24. starta vietas atbilstoši  pirmā brauciena laikam 1.29.323,  jo uz  otro braucienu dalībnieki tika sarindoti pēc pirmā brauciena labākajiem apļa laikiem. Jau startā Horeliks bija gana ātrs un pēc vairākām apdzīšanām pusdistancē bija sasniedzis jau 14 vietu, bet  tad piektajā aplī cīnoties par pozīciju ātrākajā trases līkumā sanāca sakrustoties ar latviešu braucēju Šteinertu un diemžēl nācās no cīņas izstāties, netiekot pie ieskaites punktiem. Jānis otrajā braucienā spēja uzrādīt  savu labāko nedēļās nogales  apļa laiku 1.28.548.

NEZ kausa kopvērējums pēc diviem aizvadītajiem posmiem:

1          Henri Tuomaala          FIN       463

2          Marko Kilpiä               FIN       459

3          Mathias Herten           FIN       447

4          Victor Vorobyev          RUS      446

5          Johan Ahokas              FIN       438

6          Jani Vilen                     FIN       432

7          Miikka Riihimaa          FIN       385

8          Henrijs Grūbe              LAT      366

9          Mikko Okkonen           FIN       363

10        Philip Miemois            FIN       346

……

17        Jānis Horeliks              LAT      314

……

Visi sacensību rezultāti un  galerija www.batcc.eu

Nākamais Legends cars sacensības posms notiks 19. un 20. Augustā  Rīgā, Biķernieku trasē Rīga Summer Race ietvaros, kad tiks izcīnīts Latvijas čempionāta tituls šajā klasē, kur kopā ar mūsu un jau ierastajiem Somijas pārstāvjiem startēs arī vieis no tālās Gruzijas. Sīkāka info par šim sacensībām sekos.