JH-Motorsport

Jānis Horeliks – Legends otrās sezonas finišā

Horeliks Legends Cars FIA NEZ

Tuvākajā nedēļas nogalē,  16. un 17. septembrī ar startiem „Legends Cars” pasaules finālā sezonu „Legends Cars” klasē noslēgs Latvijas autošosejas vecmeistars Jānis Horeliks.

Šis gads Horelikam jau ir otrais, kurā viņš startē ar „Legends Cars” klases automašīnu un tāpāt kā iepriekšējā gadā Jānis piedalās Ziemeļeiropas Zonas NEZ kausa izcīņā. Pirmo gadu ātrākais „Legends Cars” braucējs tika noteikts arī Latvijas atklātā čempionāta ietvaros. Pēdējie divi posmi tika aizvadīti augusta beigās Rīgā , kur notika Latvijas čempionāta posms un Somijā , Ahvenisto trasē, kur notika NEZ kausa un vienlaicīgi Latvijas čempionāta noslēguma posmi. Rīgas posms Horelikam izvērsās par veiksmīgāko šogad un uzrādot vienlīdz stabilus rezultātus visos trijos braucienos, Jānim otrā vieta kopsummā, un otrais kauss šogad. Lai arī Rīgas posmā nestartēja ātrie Somijas „Legands Cars„  braucēji,  konkurence sanāca diezgan liela, un rezultāti bija ļoti blīva. Pirms sacensībām  Somijā Horelika Leģendai tika uzlabots dzinējs un no sportiskā viedokļa pēdējais posms Ahvenisto izvērtās vislabākais šosezon. Lielajā konkurencē , kad startēja 37 sportisti, tika uzrādīti attiecīgi piecpadsmitā un trīspadsmitā vieta. Sezonas kopvērtējumā NEZ kausa izcīņā Jānim Horelikam četrpadsmitā vieta, savukārt Latvijas čempionātā summā septītā vieta. Pilna rezultātu tabula pieejam Baltijas autošosejas batcc.eu  un jh-motorsorts.lv  mājas lapās.  Par augstākām vietām šosezon liedza cīnīties neveiksme Pērnavas posma otrajā braucienā, kad sadursmes dēļ nācās izstāties, kas liedz tikt pie ieskaites punktiem par šo braucienu. Izvērtējot sezonu kopumā , nākas secināt , ka ir iegūta stabilitāte, bet vēl mazliet pietrūkst ātrums, lai varētu cīnīties par vēl augstākām vietām.

Šosezon Jānim Horelikam vēl ir atlicis tikai viens starts un laikam šajā sezonā tas ir vissvarīgākais , tas ir „Legends Cars” pasaules fināls. Šīs ir ikgadējas sezonas noslēguma sacensības , kuras līdz šim ir notikušas ASV, kas ir leģendu dzimtene, bet šogad pirmo reizi , par godu valsts simtgadei, tās notiks Somijā. Un tas ir arī saprotami , jo Somijas braucēji ir vieni no ātrākajiem šajā mašīnu klasē un regulāri ir cīnījušies par godalgotajām vietām iepriekšējos „Legends Cars” finālos. Šogad šajās sacensībās , kuras notiks Botnianring trasē 16. un 17. septembrī, kopumā startēs 77 sportisti no Somijas, ASV, Zviedrijas, Dienvidāfrikas, Itālijas , Krievijas un Latvijas. Latviju šajās sacensībās neskaitot Jāni Horeliku pārstāvēs Uldis Timaks, kurš startēs „Pro” klasē un Valters Zviedris un Garijs Rožkalns, kuri startēs „Semi pro” klasē. Savukārt Jānis Horeliks startēs „Masters” klasē , kurā startē braucēji, kuri sasnieguši 40 gadu sliekni.  Kopumā „Masters” klasē startēs 15 sportisti no Somijas , Latvijas un Zviedrijas.  Par favorītu šajā „Masters” klasē jāuzskata somu braucēju Marko Kilpia , kurš šogad NEZ kausa izcīņā kopvērtējumā ir  ieguvis otro vietu. Horelika mēķis šīm sacensībām ir stabili braucieni un veiksmes gadījumā cīņa par pirmo trijnieku.  Sacensību formāts sastāv no kvalifikācijas brauciena un diviem iesildīšanās braucieniem sestdien un finālā braucieniem svētdien. Vairāk informācijas par sacensībām atrodama šeit http://www.aprcompetition.fi/en/world-finals-2017/ . Sacensību organizatori sola nodrošināt arī live steram translāciju no šīm sacensībām.

World Finals dienas kārtrība:

Sestdiena 16.9.

10.00         Semipro qualification 10 min group 1
10.15         Semipro qualification 10 min group 2
10.30         Semipro qualification 10 min group 3
10.45         Masters qualification 10 min
11.00         Golden Masters qualification 10 min
11.15         Pro qualification 10 min group 1
11.30         Pro qualification 10 min group 2
11.45         Pro qualification 10 min group 3

13.00         Opening ceremony

13.30         Semipro heat race 1
13.55         Masters heat race 1
14.20         Golden Masters heat race
14.45         Pro heat race 1

15.20         Semipro heat race 2
15.45         Masters heat race 2
16.10         Golden Masters heat race 2
16.35         Pro heat race 2

Svētdiena 17.9.

10.00         Semipro warm up group A
10.15         Semipro warm up group B
10.30         Masters warm up
10.45         Golden Masters warm up
11.00         Pro warm up group A
11.15         Pro warm up group B

13.00         Semipro grid show
13.15         Semipro Championship race
13.45         Masters grid show
14.00         Masters Championship race
14.30         Golden Masters grid show
14.45         Golden Masters Championship race
15.15         Pro grid show
15.30         Pro Championship race

18.00         Award ceremony